Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nagrody 2015

19 listopada br. podczas bankietu 6. Forum MotoSolutions - best practices dla przemysłu motoryzacyjnego po raz drugi zostały wręczone Nagrody Polskiego Przemysłu Motoryzacyjnego. Wyróżnienia dla firm produkcyjnych i menadżerów przyznaje AutomotiveSuppliers.pl, firma analityczna i organizator Forum.

Nagrody przyznano w pięciu kategoriach:

 • Master of Automotive Industry - wyróżnienie dla firm, które dzięki swojej działalności i rozwojowi, w sposób znaczący wpływają na cały przemysł motoryzacyjny w Polsce
 • Polish Supplier - przyznawane dostawcom z polskim kapitałem, którzy poprzez swój rozwój aspirują do roli liczącego się europejskiego i/lub
 • światowego producenta komponentów
 • Employer - wyróżnienie dla firm dynamicznie zwiększających zatrudnienie w Polsce lub będących liczącym się pracodawcą w regionie
 • Top Manager  - przyznawane menadżerom, skutecznie zarządzającym średnimi i dużymi organizacjami
 • CSR - Społeczna Odpowiedzialność Biznesu

Nagroda Master of Automotive Industry została przyznana spółce General Motors Manufacturing Poland. - GM Manufacturing Poland kontynuuje ambitny program inwestycyjny - podkreśla Rafał Orłowski, Partner w AutomotiveSuppliers.pl. - W tym roku produkcja samochodów w Gliwicach została podwojona w stosunku do 2014 roku a we wrześniu rozpoczęto produkcję Astry V.  Gliwice są jednocześnie zakładem wiodącym dla tego modelu w spółce Opel/Vauxhall w Europie. Kolejnym elementem strategii rozwoju GMMP, pozaprodukcyjnym, było uruchomienie w oddziale w Tychach Centrum Usług Wspólnych, które prowadzi serwis kadrowy i finansowy dla pracowników GM w Europie i globalnie. A sam zakład w Tychach jest obecnie gruntowanie przybudowywany pod planowane uruchomienie produkcji silników najnowszej generacji. Nagrodę odebrał Dyrektor Zakładu Andrzej Korpak, który powiedział:  - Jestem Państwu bardzo wdzięczny za Nagrodę. Dziękuję w imieniu całej załogi, naszych bliższych i dalszych współpracowników. Wszystkich, którzy zapracowali na sukces Astry.

 • _MG_6351.jpg
  big image
  _MG_6351.jpg
 • _MG_6361.jpg
  big image
  _MG_6361.jpg
 • _MG_6368.jpg
  big image
  _MG_6368.jpg
 • _MG_6370.jpg
  big image
  _MG_6370.jpg
 • _MG_6385.jpg
  big image
  _MG_6385.jpg
 • _MG_6391.jpg
  big image
  _MG_6391.jpg
Nagrodą Polish Supplier uhonorowano IZO-BLOK S.A. Dostawca z Chorzowa ma ugruntowaną pozycję dostawcy kształtek polipropylenu spienionego (EPP) czego dowodem są nagrody m.in. do Jaguara Land Rovera oraz Johnson Controls. Spółka planuje również rozszerzenie swojej działalność poprzez akwizycję. Nagrodę w imieniu spółki odebrał Dyrektor Zarządzający Sebastian Jarek.

Nagrodę w kategorii Employer przyznano spółce KIRCHHOFF Polska, która rozszerza swoją obecność w Polsce od 1999 r. Obecnie spółka ma zakłady w Mielcu i w dwa w Gliwicach i zatrudnia około 1,4 tys. osób.  W okresie światowego kryzysu finansowego 2008-2009 dostawca podjął działania prozatrudnieniowe za co jej dyrektor Pan Janusz Soboń został uhonorowany na lokalnymi mieleckim rynku pracy. Obecnie KIRCHHOFF Polska realizuje kolejną inwestycję w nowy zakład w Gnieźnie. Nagrodę odebrał Dyrektor Finansowy spółki Pan Andrzej Przetacznik.

W tym roku w kategorii Top Manager przyznano dwie nagrody. Pierwsza z nich trafiła do p. Ryszarda Jania, Dyrektora zarządzającego Pilkington Automotive Poland.
Pan Jania jest menadżerem w polskich strukturach Pilkington (NSG) i od kilkunastu lat odpowiada za rozwój produkcji motoryzacyjnej. Budowa najnowszego zakładu Grupy NSG w Polsce w Chmielowie pochłonęła blisko 500 milionów złotych (więcej na stronie 32). Pan Jania był jednym z inicjatorów powstania Wschodniego Klastra Motoryzacyjnego, który obecnie jest Prezesem. - Wyniki kapituły są niezbadane. Na pewno nie zdziwicie się Państwo, że ten wyrok przypadł mi bardzo do gustu. W takim momencie mówi się „to nie ja, to załoga”. Ale w tym przypadku to szczera prawda. Mam szczęście pracować z zespołem osób, które są z nami od samego początku. I to właśnie dzięki nim był możliwy nasz rozwój. Przyjmuję tę Nagrodę w imieniu załogi - podkreślił p. Ryszard Jania odbierając Nagrodę.

Druga z Nagród Top Manager przypadła Panu Andrzejowi Korpakowi, Dyrektorowi GM Manufacturing Poland. Andrzej Korpak związany z koncernem General Motors od 1997 roku, piastując w fabryce Opel Polska (obecnie General Motors Manufacturing Poland) od tego czasu różne funkcje menadżerskie, w tym w okresie 2007 - wiosna 2010 dyrektor fabryki ISPOL (obecnie GM Manufacturing Poland Oddział w Tychach). Od kwietnia 2010 r. dyrektor fabryki General Motors Manufacturing Poland. Andrzej Korpak jest ambasadorem Polski w koncernie GM.

Natomiast wyróżnienie CSR - Społeczna Odpowiedzialność Biznesu przyznano spółce Faurecia Wałbrzych S.A. Nagrodę odebrał Dyrektor Operacyjny Dywizji Struktur na Europę Pan Mieczysław Król.

Faurecia Wałbrzych S.A.  prowadzi działania na rzecz lokalnej społeczności. Z licznych  aktywności można wymienić, m.in.:
 • systematyczne wsparcie Domu Dziecka w Wałbrzychu,
 • intensywne działania na rzecz krzewienia aktywnego wypoczynku,
 • organizacja Międzynarodowych mistrzostw Faurecii w biegach,
 • finansowe wsparcie Wałbrzyskiej drużyny piłkarskiej (Górnik Wałbrzych)
 • znaczące wsparcie finansowe i merytoryczne organizacji centralnego etapu Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości w I LO w Świdnicy.